18. novembar

12.00 - 15.00 Dan Italijanskog dizajna - radionica pametni gradovi
Dan Italijanskog dizajna

Partner

Dan Italijanskog dizajna

12:00 - 12:30

Registracija učesnika

12:30 - 12:35

Antonio Ventresca, direktor Italijanske agencije za spoljnu trgovinu (ICE) u Beogradu i Podgorici

12:35 - 12:40

Nj.E. Andreina Marsella, ambasador Italije u Crnoj Gori

PRVI DIO

12:40 - 12:45

Antonio Ventresca - Prezentacija projekta

12:45 - 12:50

Novica Mitrović, predsjednik Strukovne komore arhitekata - Održivo uređenje urbanog prostora u Crnoj Gori

12:50 - 13:00

Predstavnik Glavnog grada Podgorica - Projekti predviđeni za opštinu Podgorica na temu “Pametni grad”

DRUGI DIO

13:00 - 13:10

prof. Alberto Bertagna, Univerzitet u Đenovi - Odsjek za Arhitekturu i dizajn “Svi kući “ (“Tutti a casa”)– The new domestic landscape 2022

13:10 - 13:20

prof. Dušan Vuksanović, Arhitektonski fakultet Podgorica Aspekti primjene koncepta “pametni gradovi” u Crnoj Gori

13:20 - 13:30

Studenti Univerziteta u Đenovi- Odsjek za arhitektru i dizajn i studenti Arhitektonskog fakulteta u Podgorici Prezentacija idejnih projekata uređenja trga ispred Arhitektonskog fakulteta u Podgorici

13:30 - 14:30

Lagani ručak/ Buffet

17.00 - 17.30 ARCHITECTURE BEHIND THE MASK
Svečano otvaranje

Dani arhitekture

Svečano otvaranje

17.30 - 17.45 h Otvaranje izložbe
Crnogorska arhitektura u periodu 2002-2022

Dani arhitekture

Crnogorska arhitektura u periodu 2002-2022

17.45 - 19.00
Svečani koktel

Svečani koktel

19. novembar

ARHITEKTONSKI KONKURSI: IZLOŽBE EMOCIJA

10.00 - 10.05 h uvod
Obraćanje moderatora

VELJKO RADULOVIĆ

Obraćanje moderatora

10.05 - 10.45 h Predavanje 1
Proaspekt Studio, Beograd

VLADIMIR LOJANICA

Proaspekt Studio, Beograd

10.45 - 11.00 h
Prezentacija Intra Lighting kompanije

Intra Lighting - Srebrni sponzor

Prezentacija Intra Lighting kompanije

11.00 - 11.40 Predavanje 2
Njirić + arhitekti, Zagreb

Irma Šmuc

Njirić + arhitekti, Zagreb

11.40 - 11.50
Prezentacija EyeGym

Prezentacija EyeGym

11:50 - 11:55

Video Luštica Development

11:55 - 12:00

Pauza za učesnike

12:00 - 12:40
 Bevk-Perović arhitekti, Ljubljana

VASO PEROVIĆ

Bevk-Perović arhitekti, Ljubljana

12:40 - 12:55
Prezentacija Guardian glass

Guardian Glass - Srebrni sponzor

Prezentacija Guardian glass

12:55 - 13:45
Panel diskusija I

Dani arhitekture

Panel diskusija I

Učesnici panel diskusije: Vladimir Lojanica, Hrvoje Njirić i Vaso Perović.
Moderator: Veljko Radulović

13:45 - 15:30
Pauza za ručak

Dani arhitekture

Pauza za ručak

15:30 - 16:10 h Predavanje 4
Osnivači NFO arhitekti, Zagreb

KATA MARUNICA I NENAD RAVNIĆ

Osnivači NFO arhitekti, Zagreb

16:10 - 16:30
Lamex - Generalni sponzor: Prezentacija Egger

Egger

Lamex - Generalni sponzor: Prezentacija Egger

16:30 - 16:45
Pauza za učesnike

Pauza za učesnike

16:45 - 17:30
pomoćnik direktora Zaha Hadid

MAURIZIO MEOSSI

pomoćnik direktora Zaha Hadid

17:30 - 17:50 h
Lamex - Generalni sponzor: Prezentacija Fundermax

Fundermax

Lamex - Generalni sponzor: Prezentacija Fundermax

17:50 - 18:40 h
Panel diskusija II

Dani arhitekture

Panel diskusija II

Učesnici panel diskusije: Kata Marunica, Nenad Ravnić i Maurizio Meossi.
Moderator: Veljko Radulović

Zatvaranje II dana

18:40 - 18:45
Obraćanje moderatora - Veljko Radulović

VELJKO RADULOVIĆ

Obraćanje moderatora - Veljko Radulović

20. novembar

MIKRO URBANO PLANIRANJE: KLIMATSKI IZAZOVI

10.00 - 10.05 uvod
Obraćanje moderatora

DR SLAVICA STAMATOVIĆ- VUČKOVIĆ

Obraćanje moderatora

10.05 - 10.45 Predavanje 1
DOMAIN office, New York

MITESH DIXIT

DOMAIN office, New York

10.45 - 11.00
Prezentacija Alumil kompanije

Alumil - Srebrni sponzor

Prezentacija Alumil kompanije

11.00 - 11.40 Predavanje 2
 Predavanje 02 - Elena Longhin, AA VSTerrain Lab, London

ELENA LONGHIN

Predavanje 02 - Elena Longhin, AA VSTerrain Lab, London

11.40 - 12.00
Pauza za učesnike

Pauza za učesnike

12:00 - 12:40 Predavanje 3
 Predavanje 03 - Andrija Rusan, Rusanov ured, Zagreb

ANDRIJA RUSAN

Predavanje 03 - Andrija Rusan, Rusanov ured, Zagreb

12:40 - 12:55
Prezentacija Knauf

Knauf - Srebrni sponzor

Prezentacija Knauf

12:55 - 13:45
Panel diskusija III

Dani arhitekture

Panel diskusija III

Učesnici panel diskusije: Mitesh Dixit, Elena Longhin i Andrija Rusan.
Moderator: Slavica Stamatović

13:45 - 15:30
Pauza za ručak

Dani arhitekture

Pauza za ručak

15:30 - 16:10 Predavanje 4
 Predavanje 04 - Sonja Dubak i Goran Andrejin, ANDU studio, Podgorica

SONJA DUBAK I GORAN ANDREJIN

Predavanje 04 - Sonja Dubak i Goran Andrejin, ANDU studio, Podgorica

16:10 - 16:25
Prezentacija Zumtobel Group kompanije

Zumtobel - Srebrni sponzor

Prezentacija Zumtobel Group kompanije

16:25 - 16:35
Pauza za učesnike

Pauza za učesnike

16:35 - 17:20 Predavanje 5
MVRDV, Roterdam

STEFAN DE KONING

MVRDV, Roterdam

17:20 - 17:40
Prezentacija Lamex kompanije

Lamex - Generalni sponzor

Prezentacija Lamex kompanije

17:40 - 18:30
Panel diskusija IV

Dani arhitekture

Panel diskusija IV

Učesnici panel diskusije: Sonja Dubak, Goran Andrejin i Stefan de Koning

Moderator: Slavica Stamatović

18:30 - 18:35
Obraćanje moderatora -Slavica Stamatović-Vučković

dr Slavica Stamatovic-Vuckovic

Obraćanje moderatora -Slavica Stamatović-Vučković

18:35 - 19:00
Zatvaranje Dana Arhitekture

Dani arhitekture

Zatvaranje Dana Arhitekture

19:00 - 21:00
Zabava

Zabava

Ne propustite priliku da budete dio događaja! Dani arhitekture vas čekaju!